Renovace kamenné dlažby

Provádíme povrchové úpravy přírodního kamene jako je mramor, travertin, hadec a další.

Námi používané metody renovace zpevňují povrch kamene, prodlužují jeho životnost a usnadňují každodenní úklid.

Varianty těchto úprav závisí na momentálním stavu kamene a také na požadavcích zákazníka, podle kterých jsme schopni navrhnout a provést nejvýhodnější způsob povrchové úpravy, a to od krystalizace přes lehké nebo hluboké broušení, tmelení a retušování prasklin až po vyrovnání výškových rozdílů po pokládce dlažby.

Krystalizace

Je to způsob povrchové úpravy struktury kamene, která má přímý vliv na jeho vzhled a užitné vlastnosti. Krystalizací lze vytvořit na povrchu dlažby sklovitou vrstvu, která si zachovává dlouhotrvající lesk, vysoce odolný vůči mechanickému opotřebení.

Stonecare - mramorová dlažba v původním stavu

Mramorová dlažba před provedením úprav

Stonecare - mramorová dlažba po renovaci

Mramorová dlažba po úpravách včetně krystalizace

Tuto renovaci kamenné dlažby ukončenou krystalizací jsme prováděli v hlavním vstupu do bývalého kláštera Kartuziánského řádu, ve kterém je umístěna Fakulta informačních technologií.

Před samotnou krystalizací je velice důležitá důkladná příprava povrchu kamene, kterou vám můžeme odborně provést v níže uvedených variantách.

Lehké broušení a leštění

Jedná se lehké broušení planetovou bruskou, které provádíme v několika fázích pro úpravu kamene od mírně poškozeného povrchu až po velmi hladký povrch s vysokým leskem. Leštění slouží také pro kontrolu dalšího stupně lesku který vznikne až po závěrečné krystalizaci a vždy tyto fáze leštění evidujeme. Díky této kontrole můžeme také například při lokálním poškození dlažby provést renovaci pouze poškozeného místa s lehkým broušením "do ztracena". Nebo dle potřeb našich zákazníků nabídnout i další, ekonomicky výhodné služby, jako je periodická obnova krystalizace.

Mramorová dlažba před renovací

Mramorová dlažba před renovací

Mramor po lehkém broušení a krystalizaci

Mramor po lehkém broušení a krystalizaci

Lehké broušení, leštění a následná krystalizace přírodního kámene v restauraci Atlántico na hotelu Barceló Praha.

Kalibrace - hluboké broušení pro vyrovnání výškových rozdílů po pokládce dlažby, prošlapaných a hluboce poškozených míst

Vzhledem k našim profesním zkušenostem volíme typ planetové brusky a brusných diamantových segmentů vždy na konkrétní druh kamene tak, aby nedocházelo k jeho poškození jako je štípání hran nebo rohů dlažby i při vyrovnávání velkých výškových rozdílů.

Stonecare - mramor v původním stavu

původní stav mramoru před renovací

Stonecare - mramor po hlubokém broušení

po kalibraci výškového rozdílu o 1,6 mm

Na fotografiích je historická dlažba kombinovaná z mramoru a hadce ve foyer památkově chráněné budovy Ústavního soudu České republiky. Po našem provedení hlubokého broušení je dlažba naprosto vyrovnaná a spáry téměř nezřetelné.

Tmelení a retušování poškozených míst

Praskliny a vydrolená místa v kameni opravujeme speciálni metodou, kdy do tekutého stavu roztavený tmel vnášíme do poškozeného místa a ještě zatepla jej retušujeme do barvy kamene. Velká výhoda tohoto způsobu je, že horký tmel má v tomto stavu vysokou přilnavost a dostane se i hluboko do poškozených míst.

Stonecare - vydrolená místa v mramorové dlažbě

vydrolená místa v mramorové dlažbě

Stonecare - po tmelení a retušování

mramorová dlažba po tmelení a retušování

Tmelení poškozených míst mramoru během renovace dlažby vstupní haly do hotelu Grandezza, který se nachází v prostorách pozdně secesní budovy Cyrilometodějské záložny.

Touto metodou provádíme také rekonstrukce hluboce poškozeného přírodního kamene.

Stonecare - hluboce poškozený mramor

místo kde byla ukotvena socha

Stonecare - mramor po rekonstrukci

totéž místo po rekonstrukci

Na první fotografii je hluboce poškozená dlažba po odstranění sochy uprostřed hlavní haly hotelu a na druhé stejné místo po rekonstrukci. Jednalo se o odstranění stavebních lepidel a rzi, odfrézování kotvících tyčí, štípání a broušení úlomků mramoru a jejich dosazení do dlažby, tmelení, retušování a následná lokální renovace kamene. I takto technicky náročné práce jsme prováděli během noci v plně obsazeném business hotelu Barceló Palace bez narušení provozu.

Stonecare - detail poškození mramoru

detail poškození mramoru

Stonecare - celkový pohled po lokální rekonstrukci mramorové dlažby

celkový pohled na místo po rekonstrukci

Tuto lokální rekonstrukci jsme prováděli šest a půl měsíce po celkové renovaci mramorové dlažby a díky výše uvedené kontrole a evidenci fází minulého leštění jsme byli schopni provést broušení "do ztracena".

Potřebujete ošetřit kamennou podlahu dle vašich představ a za rozumnou cenu?

Kontaktujte nás

Vaše výhody!

Profesionalita
Úzce se specializujeme na povrchové úpravy podlah a schodů z přírodního kamene, teraca.

Časová flexibilita
Naši pracovní dobu přizpůsobíme vašim požadavkům! Tím minimalizujeme narušení provozu v prostorách jako jsou hotelové recepce, vstupní haly administrativních budov nebo společné prostory obchodních center, stejně tak jako rodinných domů.

Výhodné ceny
Vzhledem k individuálnímu přístupu a malému realizačnímu týmu, nabízíme našim zákazníkům optimální a cenově nejvýhodnější řešení.

Technické vybavení
Používáme stroje, ruční nářadí a ošetřující prostředky od renomovaných firem, které jsou určené přímo na tuto odbornou práci.

Poskytujeme komplexní péči o kamenné podlahy
Působíme po celé ČR a SR
Myslíme ekologicky