Poradenství

Poradenství pro naše zákazníky

Poskytuji našim klientům poradenství, především doporučení následné běžné údržby podlah po renovaci.

IMG_1242

Poslední dotazy z poradny. Rádi poradíme i vám.

Zpráva: Dobrý den, mám vylitou podlahu betonem C25, síla desky 21 cm, plocha 30 m2. Jedná se o podlahu garáže s dílnou. Zajímala by mě cena broušení a impregnace. Jedná se o rovnou podlahu v kuse, bez kanálku apod. jen v jedné části je montážní jáma s rámem s L profilu. Prosím o cenovou kalkulaci, realizace září - říjen 2017. Děkuji s pozdravem K. S.

Zpráva: Dobry den, poptavam brouseni nášlapných ploch kamennych schodu v bytovem dome v Olomouci. Jedna se o tri patra ... celkem cca 70 schodu. Rozmer jednoho naslapu je 110 x 35 cm. Nasledne idealni impregnace v ramci brouseni. Dekuji, P. Z.

Zpráva: Dobry den, vim ze jste z Brna, ale presto vas oslovuji, mam betonovou koupelnu steny podlaha  a potrebuju to zbrousit, nekde i misty beton doplnit. Dekuji H.

Zpráva: Vážený pane, máme starší keramické dlaždice v předsíni a kuchyni a uvažujeme o jejich nahrazení jiným materiálem. Jde o bytový dům z roku 2000. Zaujala nás Vaše nabídka renovace betonu. Bylo by prosím možné odstranit keramické dlaždice, obrousit Vašimi postupy staré lepidlo a renovovat beton?  Byla by výsledkem hladká a rovná homogenní vrstva? Neradi bychom aplikovali nivelační stěrku a podobné postupy. Jaké by prosím byly cenové náklady? Děkuji a přeji pěkný den. J. J.

Zpráva: Dobrý den, tímto bych Vás ráda požádala o cenovou nabídku renovace schodiště - teraco, případně nacenění více možných variant renovace (lité teraco). Parametry: nášlap 105 cm x 32 cm čelo výška 13 cm 25 schodů.

Zpráva: Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Škoda, že jste až z Brna, jinak bych si vás rovnou objednal. Jak upravit vstupní, klasické panelákové terasové schody, aby v zimě neklouzaly? Nalepil jsem samolepící drsné pásky, ale jsou za chvíli ochozené. Uvažoval jsem o vybroušení dvou, tří lineárních drážek, ale bojím se eroze. Za stručnou radu předem děkuji. S pozdravem T. N., technik SVJ Daškova, Praha 12

Zpráva: Máte schodiště z litého teraca. Potřebovali bychom provést impregnaci, bez broušení. Schody jsou v perfektním stavu, jen aby byly ošetřeny. Prosím o sdělení jen orientační ceny za 1m2. Děkuji M.

Zpráva: Dobrý den, ráda bych se zeptala na cenu renovace kamenného schodiště (cca 15 m2). Předem děkuji. K.

Zpráva: Dobrý den, zaujala mne vaše nabídka renovace schodiště. Chtěl bych vás požádat o zpracování cenové nabídky na renovaci-vyčištění schodiště v bytovém domě na Mášově ulici v Brně. Dům je z třicátých let, shodiště je z litého teraca. Některé stupně jsou lehce odštípnuté. Dům má celkem 6 podlaží. Zřejmě bude lepší se na schodiště podívat osobně. Děkuji. S pozdravem J. Š. předseda výboru SV

Zpráva: Dobrý den, rád bych se zeptal na opravu kamenné (patrně mramorové) podlahy. Naše paní uklízečka použila na mytí podlahy nevhodný mycí prostředek s obsahem kyseliny fosforečné a neiontově povrchově aktivní látky, a tímto způsobila na povrchu podlahy fleky či "rozežraná" místa. Předpokládám, že tímto prostředkem narušila povrchovou vrstvu na podlaze. Byla by možnost tuto podlahu, cca 15m2 opravit? Jaká by byla přibližná cena? Budova se nachází v Přerově. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem S. K.

Zpráva: Dobrý den, prosím o informaci k renovaci podlah z terasa, chodby + balkon. Děkuji TB

Zpráva: Dobrý den, budeme stavět dům pro zákazníka a architekt si vymyslel broušenou betonovou podlahu o titěrné velikosti 33,40 m2. Chtěl původně Cemflow, jenže tuto technologii dodává pouze Českomoravský beton a blízko realizace není betonárka. My umíme hlazenou betonovou podlahu (dáváme do betonu polypropylenové vlákno) a potřebovali bychom ji zušlechtit. Jste schopni nám pomoci? Jsme přístupní jakýmkoliv návrhům.

Zpráva: Dobrý den, v historickém RD potřebuji zrestaurovat / zbrousit část teraca. Celkem jde o plochu do 15 m2.. opravit / rekonstruovat je třeba zhruba 3 m2, zbytek jen leštění, broušení. Děkuji za nabídky vč. cenového rozsahu (je mně jasné, že závisí na míře poškození atp.) Nabídky stačí běžná cena za m2 leštění / broušené a pak celkové opravy (výroba nového). Půdorys podlahy: https://www.dropbox.com/s/jwanwp5lwgpi1hz/teraco_pudorys.pdf?dl=0. Děkuji H. K.

Zpráva: Dobrý den, měla bych dotaz ohledně mramorové dlažby v koupelně. Vylila jsem a rozmázla jsem na dlažbě octový čistič určený na vodní kámen a všimla jsem si toho až tak za 5 minut a hned ho setřela a posléze hned vyčistila čistidlem, avšak mi tam zůstala matná skvrna, která nejde dolů. Používám čističe určené jen na mramor. Je šance se této skvrny zbavit? Moc děkuji za radu. S pozdravem K.

Zpráva: Dobrý den, sháníme firmu na opravu a renovaci tanečního parketu který je proveden z broušeného teraca. 1 část cca 2 m2 se nám vydula a někde jsou puklinky a celou plochu by jsme potřebovali nějak ošetřit, aby nám to ještě nějaký čas vydrželo.
Parket je dilatován a stáří cca 10 let. Děkuji za odpověď. S pozdravem. P. H.

Zpráva: Dobry den mam 200m2 noveho venkovniho betonu, rad bych ho chtel zabrousit na hladky povrch a  udelat vodotesnou vrstvu. Necham si poradit. Umite nabidnout ??
Dekuji. M. M.

Zpráva: Dobrý den, poptávám provedení opravy poškozené podlahy (teraco) u balkónů panelových bytů na ul. Vltavská 5 a Vltavská 7. Jednalo by se o 15-20 balkónů, přesný počet a rozsah oprav je možno určit po předchozí prohlídce. Za nabídku děkuji předem, s pozdravem M. O. předseda výboru SVJ, správce

Zpráva: Dobrý večer, nechali jsme si zhotovit do patra betonové schodiště, které je v současné době v surovém stavu. Při volbě povrchu schodiště mě zaujal leštěný beton. Zajímala by mne přibližná cena a zda by se dalo schodiště barevně probarvit? Děkuji za odpověď, Č.

Zpráva: Jedná se o podlahu z teraca, bývalá koupelna, rozměr je 340x155 cm plus výklenek, který má 44x92 cm. Potřebovali bychom podlahu obrousit a zaříznou nerovnou linii na kratší straně, tzn. v šíři 155cm plus kousek cca 80 cm na straně k ní kolmé, bude tam nově navázání na parkety, nyní beton. Výsledek by měl být pravidelný obdélník s výklenkem. Předem děkuji za odpověď a zdravím Vás. P. V.

Zpráva: Dobré odpoledne, pane Hybnere, dostal jsem na Vás doporučení jako na profesionála v oblasti obnovy mramorových podlah. Jsem menší rodinný hotel v Rychnově nad Kněžnou a rádi bychom obnovili podlahu na recepci a hlavních chodbě v suterénu hotelu. Níže zasílám odkaz na fotogalerii, kde poslední foto je recepce hotelu (je tam dobře viditelná podlaha recepce). Můžete mě prosím pro bližší info kontaktovat. Děkuji a jsem s pozdravem M. D.

Zpráva: Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda-li provádíte opravy prasklé mramorové dlažby tmelením? Děkuji K. H.

Zpráva: Dobrý den, v psinci mám podlahu z betonového potěru (20 m2), který jsem napenetroval a natřel barvou na beton. I když je podlaha ve spádu, není tento dostatečný. Bylo by ji možné upravit, aby byla hladká? Orientační cena?

Zpráva: Starý pavlačák, r. 1900, schody zřejmě opuka či pískovec, pokryté teracem. Značně poškozeno, popraskáno, dva schody budou muset být asi nové. Poptávám renovaci schodiště cca 18 schodů.

Zpráva: Dobrý den , poptávám broušení a leštění betonové podlahy v dílně cca 220 m2. Za cenovou nabídku děkuji .

Zpráva: Dobrý den, chci se zeptat, zda a kdy byste měl čas na renovaci (vyleštění) teraco dlažby v kuchyni - jde o cca 10m2. Opravu je nutno provést před instalací kuchyně, která bude 11.9. Děkuji za odpověď, J. H.

Zpráva: Dobrý den, poptáváme povrchovou úpravu našich skladovacích prostor proti prašnosti od podlahy. Jedná se o výměru cca 1000 m. Sklad je již zastavěn regály. Místo aplikace jsou Říčany u Prahy. Děkuji za odpověď, s pozdravem T. F.

Zpráva: Dobrý den, chystám se pořídit podlahu Cemflow look CF30 a chtěl bych si jí nechat od Vás vybrousit/vyleštit. Bohužel se jedná pouze o 35 m2. Je možné získat orientační cenovou nabídku? V případě dotazů volejte na tel.: 725....... Děkuji. S pozdravem L. E.

Zpráva: Prosím o radu, jak upravit starý povrch podlahy - cementový potěr + nátěr červené barvy - pro volné položení podlahoviny Sarlon Uni. Původní podlaha je stará cca 60 let, nebyla upravovaná, pouze se měnila podlahová krytina - PVC, případně koberec. Po celou dobu užívání nebyly s původní podlahou problémy. Až v posledním roce se objevily na PVC položeném před 10 lety zarudlé skvrny, které zřejmě svědčí o průsaku starého nátěru. Skvrny jsou v místě spoje pásů, ale i v ploše pod kobercem podloženým pod jídelním stolem.
CO může být příčinou prosakování starého nátěru? Lze nátěr odstranit nějakým prostředkem bez broušení? Zdravím Vás a děkuji za odpověď. V.K.

Zpráva: Dobrý den, u klienta na stavbě bylo položeno teraco. Pravděpodobně při spárování nebyla spárovačka pořádně omyta, nyní je kolem spár teraco tmavší. Řešíme, jak buď odstranit nečistotu a tím sjednotit barvu na celé ploše. Prosím Vás o návrh řešení, pokud je možné takto od stolu a pouze rámcovou cenu za m/2 obroušení, případně jiného postupu a následné ošetření proti dalšímu zanášení pórů. Děkuji J. P.

Zpráva: Dobrý den, potřebuji nacenit obroušení betonových potěrů od chemoprénu kterým bylo přilepeno lino v rozsahu cca 400m2. Děkuji za vaši nabídku. S pozdravem M. H.

Zpráva: Dobrý den, pane Hybnere. Rád bych Vás požádal o radu. Určitě jste se setkal se starou barevnou betonovou dlažbou, tu bych rád svépomocí renovoval. Nedokázal by jste mi jako odborník poradit, jak? Jaký prostředek atd.....Nebo by jste z Brna dokázal přijet realizovat, kdyby to byla zakázka od nějakých metrů čtverečních zajímavá z Vašeho pohledu? Díky K.

Zpráva: Dobry den, mam novou mramorovou podlahu a je potřeba ji dodat čistotu a lesk. Můžete mi udělat návrh. Děkuji M.K.

Zpráva: Dobrý den, můžete mi sdělit řádovou orientační cenu za m2 úplné renovace 40 let staré teraco dlažby v chodbách bytového domu (několik set m2)? Jde mi skutečně o orientaci v řádech stokorun, v zásadě o nejvyšší cenu při běžné renovaci pro bytový dům.
Potřeboval bych tuto informaci, co nejdříve. S pozdravem K. K.

Zpráva: Dobrý den, potřebuji zrenovovat teracové dlaždice 15 x 15, ve sklepě staršího RD v Lelekovicích, cca 16 m2, dlažba je asi z 30 let minulého století. Přivítal bych pokud byste mohl poradit, popřípadě renovaci provést. Děkuji za odpověď. S pozdravem M. P.

Zpráva: Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky zrenovování schodů, podest a chodeb v Azylovém domě ve Strakonicích. Jednalo by se o renovaci 67 schodů a podest. Rozměr schodu je 118x28x17, dvou podest- rozměru 250x120 cm a tří chodeb s podestou 775x245 cm. Schody jsou zřejmě žulové a podesty z terasa. Práce musí být hotové a vyfakturované do konce letošního roku.

Zpráva: Dobrý den. Jsem spoluvlastníkem hotelu Sonáta v Praze na Novém městě. Hotel byl před deseti lety rekonstruován a jeho centrální kamenné schodiště "poopraveno". V současnosti plánujeme několik oprav či zlepšení vzhledu mezi jinými i renovaci zmíněného schodiště. Máte-li zájem uvedenou záležitost realizovat resp v první fázi diskutovat možná řešení a samozřejmě ceny, prosím o vaši zprávu,případně nabídku termínu schůzky na místě samém. S přátelským pozdravem K. B. předseda představenstva